Mon. Mar 30th, 2020

TechnoSavvy

Devices World

OD ZERA DO MILIONERA? DZIENNIKARZE TVP OFIARAMI OSZUSTÓW

2 min read

Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny stali się ofiarami oszustów, promujących wirtualną walutę (tzw. bitcoiny). Dziennikarka, zachęcona przez gościa “Pytania na śniadanie”, który w mgnieniu oka rzekomo stał się milionerem, miała na wizji wpłacać pieniądze i w ciągu kilku minut podwoić swoją sumę. Okazuje się, że taka sytuacja nie miała miejsca. Co więcej, Robert Dąbrowski nigdy nie był gościem śniadaniówki. Telewizja Polska wydała w tej sprawie oświadczenie.

Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny ofiarami oszystów
Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny ofiarami oszystów

“Wszyscy myśleli, że wygrali na loterii! Rodzina Dąbrowskich zdradza, jak przeszła z życia na zasiłku do prywatnych szkół i drogich samochodów” – to tytuł jednego z artykułów, który od jakiegoś czasu krąży w sieci i zyskuje coraz to większą popularność. Nic dziwnego. Któż by nie chciał w mgnieniu oka stać się milionerem i to jeszcze bez żadnego wysiłku.

“Występując w »Pytaniu na śniadanie«, Robert Dąbrowski powiedział prowadzącym, jak w ciągu zaledwie jednego roku przeszedł z życia na zasiłku do tego, że teraz stać go na prywatne szkoły dla dzieci, drogie samochody, eleganckie restauracje i markowe ubrania. Kluczem do jego olbrzymiego sukcesu była zautomatyzowana platforma transakcyjna Bitcoin, zwana Bitcoin Profit. Zamysł był prosty: dać przeciętnemu Kowalskiemu możliwość zarobienia pieniędzy na ogromnej popularności bitcoina nawet w przypadku, kiedy nie ma on absolutnie żadnego doświadczenia inwestycyjnego lub technologicznego” – takimi słowami rozpoczynał się tekst o rodzinie Dąbrowskich.

Aby przekaz był jeszcze bardziej wiarygodny, w artykule użyto wypowiedzi rzekomego Roberta Dąbrowskiego, a co więcej Marceliny Zawadzkiej, prowadzącej “Pytanie na śniadanie”. Dziennikarka miała, zachęcona przez mężczyznę, na wizji wpłacić 250 euro, a po upływie zaledwie 3 minut zarobić niemalże drugie tyle.

Publikację opatrzono wizerunkiem rodziny Dąbrowskich i prowadzących śniadaniówkę TVP, Marceliny Zawadzkiej i Tomasza Wolnego.

Zdjęcie, którym został opatrzony artykuł

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.